FAQ

Czyli najczęściej zadawane pytania

Gra

Na czym polega gra?

Tajna Misja to zestaw zagadek ubranych w formę fabularnej gry do wydrukowania np. w domu. Na początku czeka na Was list ze słowem wyjaśnienia, a następnie przygodowa trasa – list za listem z łamigłówkami, dzięki którym rozwiążecie Tajną Misję!

W jakiej formie jest Tajna Misja?

Tajna Misja to plik pdf do druku, zawierający ok. 20-30 stron (w zależności od gry) z zagadkami.

Czy mogę zamówić wydrukowaną grę z przesyłką do mojego domu?

Aktualnie nie ma takiej opcji – kupując grę otrzymujesz produkt w formie pdf, do wydrukowania we własnym domu.

Dla osób w jakim wieku przeznaczone są Tajne Misje?

Przy opisie każdej Misji zaznaczyliśmy domyślny wiek Agentów – gry przeznaczone są dla dzieci lub dorosłych, choć zachęcamy, aby spróbować sił również drużyną mieszaną, np. całą rodziną

Przy jakich okazjach można zorganizować grę?

Przy okazji i bez okazji. Na urodziny, na randkę, na godzinę wychowawczą, na integrację zespołu, z nudów, z fascynacji grami, żeby poprawić komuś humor, żeby pokazać, że rodzina to siła, kiedy na dworze pada deszcz, kiedy chcemy poczuć smak dzieciństwa… Jest całkiem sporo opcji, ponieważ nic nas nie ogranicza, a każdy powód jest dobry, aby zafundować sobie chwilę ciekawej przygody. 🙂

Gdzie odbywa się gra?

Przy opisie każdej Tajnej Misji znajdziecie informację, czy dana gra przeznaczona jest do domu / mieszkania czy może się odbyć w każdym pomieszczeniu (lub na dworze). Wybrane przez nas miejsca ukrycia listów w domu / mieszkaniu są uniwersalne – to znaczy, że każdy z nas ma taki sprzęt / przedmiot w domu, np. lodówka, łóżko, lustro.

Ile czasu zajmuje przygotowanie gry?

Po dokonaniu zapłaty Tajna Misja automatycznie leci do Waszej skrzynki mailowej, skąd możecie pobrać ją i wydrukować. Następnie warto, abyście poświęcili 3 minuty na rzetelne przeczytanie instrukcji. Jest w niej jasno wytłumaczone “ten list połóż pod łóżkiem, ten połóż przy biurku” dzięki czemu zaoszczędzicie dużo czasu! Kiedy już rozłożycie wszystkie listy – co powinno zająć Wam ok. 5 minuty – możecie zaprosić Tajnych Agentów do rozpoczęcia Misji!

Ile trwa Tajna Misja?

Ta informacja jest zawarta przy opisie danej gry – standardowo Tajna Misja zajmuje od 45 do 90 minut. Natomiast przed Tajną Misją każdy Agent może przygotować swój strój oraz gadżety, a po skończonej rozgrywce – możecie wspólnie cieszyć się z przeżytej przygody np. robiąc wspólne zdjęcia. Wtedy może się zdarzyć, że Tajna Misja finalnie będzie trwała kilka godzin.

Ile osób może uczestniczyć w Tajnej Misji?

Najkorzystniej, aby w grze brało udział od 2 do 7 osób. Przy większej ilości osób zalecamy podział na grupy lub wydrukowanie np. podwójnej ilości listów.

Czego można się nauczyć z Tajnej Misji?

Nasza wizja to przede wszystkim nauka współpracy w praktyce poprzez rozrywkę. Jest to świetny pomysł na integrację: grupy przyjaciół, rodziny, uczniów w klasie, zespołu w pracy.

Co to są “akcesoria do gry”?

To darmowe dodatki, które wysyłamy wraz z grą, a które mogą umilić Waszą Tajną Misję jeszcze bardziej. Przy grach związanych z urodzinami dla dzieci mogą to być np. zaproszenia na imprezę, a przy innych grach – elementy do fotobudki.

Pobieranie i drukowanie

Kiedy otrzymam swój zestaw?

W momencie, kiedy Twoja płatność zostanie potwierdzona, zostanie do Ciebie wysłany mail z grą do pobrania. Zazwyczaj trwa to od kilku do kilkunastu minut. Jeżeli w przeciągu godziny mail nie dotarł – sprawdź skrzynkę spamu. Jeżeli wciąż go nie ma – mamy zagadkę! Napisz do nas na kontakt@tajnamisja.pl .

Co mam zrobić po pobraniu pliku?

Rozpakować go z formy zzipowanej. Wydrukować plik pdf z grą. Przeczytać instrukcję. Rozłożyć listy. Rozpocząć grę. 🙂

Czy można wydrukować czarno-białą wersję gry?

Tak, nie ma konieczności drukowania gry w kolorze, wydruk gry monochromatycznie nie wpłynie w żaden sposób na rozwiązania zagadek. Choć oczywiście bardziej atrakcyjna wizualnie będzie kolorowa wersja. 🙂

Mam problem z wydrukowaniem gry, co mogę zrobić?

Jeżeli pobrany plik pdf nie działa – opisz w kilku słowach swój problem i wyślij mail na kontakt@tajnamisja.pl . Postaramy się jak najszybciej zaradzić na Twój problem, np. wysyłając plik w osobnym mailu.

Płatności

Jak mogę dokonać zapłaty?

W naszym sklepie transakcje są obsługiwane przez system Tpay. Po złożeniu zamówienia zostaniesz przekierowany do serwisu Tpay, aby dokonać płatności.

Czy mogę zapłacić w innej walucie?

Tak, w Tpay możliwe jest dokonanie płatności z każdego kraju i w każdej walucie, niezależnie od miejsca zamieszkania i rachunku bankowego.

Czy jeżeli dzisiaj opłacę grę przelewem bankowym, to na pewno dzisiaj otrzymam plik na maila?

Zależy to od banku – jeżeli przelew zostanie wykonany z mBanku to zostanie zaksięgowany od razu (czyli gra powinna dotrzeć do 60 minut od zakupu).
Natomiast, jeżeli będzie to inny bank, to pieniądze dotrą do nas następnego dnia roboczego i dopiero wtedy wyślemy Twoje gry.

Dlatego, jeżeli zależy Ci, aby otrzymać grę jak najszybciej, ponieważ np. jest sobota i nie chcesz czekać do poniedziałku, wyślij do nas potwierdzenie przelewu mailowo (kontakt@tajnamisja.pl) lub na facebooku w wiadomości, a my od razu prześlemy Twoje zamówienie.

Czy wystawiacie faktury?

Tak, wystawiamy. Dane do faktury możesz podać w uwagach do zamówienia (przy płatnościach) lub mailowo (kontakt@tajnamisja.pl).